ESMH250VSN562MP25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 25V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.089 Ohm 2210mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMH250VSN562MP25S
  • Part No:
    ESMH250VSN562MP25S
  • Capacitance Value:
    5600 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    22 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    25 VDC