ESMH101VSN222MQ40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 100V 20% (25.4 X 40mm) Snap-In 10mm 0.113 Ohm 3130mA 2000h 85A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ESMH101VSN222MQ40S
  • Part No:
    ESMH101VSN222MQ40S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    25.4 x 40 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    100 VDC