ESMG351ELL4R7MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 350V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 65mA 2000h 85A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMG351ELL4R7MJC5S
  • Part No:
    ESMG351ELL4R7MJC5S
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    350 VDC