ESMG160ELL102MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 16V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 785mA 2000h 85A°C Bulk
Description +
Search Keywords: ESMG160ELL102MJ16S
  • Part No:
    ESMG160ELL102MJ16S
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    16 VDC