ESMG101ELL1R0ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 21mA 2000h 85A°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: ESMG101ELL1R0ME11D
  • Part No:
    ESMG101ELL1R0ME11D
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    100 VDC