ESMG101ELL101MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 370mA 2000h 85A°C Bulk
Description +
Search Keywords: ESMG101ELL101MJ20S
  • Part No:
    ESMG101ELL101MJ20S
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    100 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 56
Can Ship immediately Buy all 56 in-stock or the regular minimum order quantity of 100