ESMG100ELL470ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 100mA 2000h 85°C Bulk
Description +
Search Keywords: ESMG100ELL470ME11D
  • Part No:
    ESMG100ELL470ME11D
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    10 VDC