ESMG100ELL102MJC5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 650mA 2000h 85A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESMG100ELL102MJC5S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESMG100ELL102MJC5S
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC