ESME250ELL100ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 54mA 2000h 85°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ESME250ELL100ME11D
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ESME250ELL100ME11D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    25 VDC