ERHA651LGC222MDH0M
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 650V 20% (63.5 X 170mm) Screw Terminal 11700mA 5000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERHA651LGC222MDH0M
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ERHA651LGC222MDH0M
    Yes
    10
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 85 °C
  • Mounting:
    Clamp Mount
  • Size:
    63.5 x 170 mm
  • Termination Style:
    Screw Terminal
  • Voltage:
    650 VDC