EMZR100ADA102MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZR100ADA102MHA0G
  • Part No:
    EMZR100ADA102MHA0G
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 10 mm
  • Voltage:
    10 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 260
Ships today, if you order in Buy all 260 in-stock or the regular minimum order quantity of 500