EMZA500ADA100ME61G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 5.8mm) SMD 85mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZA500ADA100ME61G
  • Part No:
    EMZA500ADA100ME61G
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Voltage:
    50 VDC