EMZA100ADA330ME61G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 10V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZA100ADA330ME61G
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMZA100ADA330ME61G
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.8 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    10 VDC