EMVY630GTR331MMH0S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 63V 20% (18 X 16.5mm) SMD 905mA 5000h 105°C Automotive Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVY630GTR331MMH0S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVY630GTR331MMH0S
  • HTS:
    300
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    63 VDC