EMVY630ARA221MKE0S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 63V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 500mA 5000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVY630ARA221MKE0S
  • Part No:
    EMVY630ARA221MKE0S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    63 VDC