EMVY500ADA3R3MD55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3.3uF 50V 20% (4 X 5.2mm) SMD 30mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVY500ADA3R3MD55G
  • Part No:
    EMVY500ADA3R3MD55G
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    3.3 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    50 VDC