EMVY500ADA1R0MD55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 5.2mm) SMD 30mA 1000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVY500ADA1R0MD55G
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVY500ADA1R0MD55G
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    50 VDC