EMVH500ARA331MKG5S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (12.5 X 16mm) SMD 0.18 Ohm 700mA 5000h 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVH500ARA331MKG5S
  • Part No:
    EMVH500ARA331MKG5S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 16 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    50 VDC