EMVE6R3ADA330ME55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 6.3V 20%( 5 X 5.2mm) SMD 34mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVE6R3ADA330ME55G
  • Part No:
    EMVE6R3ADA330ME55G
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    6.3 VDC