EMVE6R3ADA152MJA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10mm) SMD 550mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVE6R3ADA152MJA0G
  • Part No:
    EMVE6R3ADA152MJA0G
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    10 x 10 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    6.3 VDC