EMVE160ARA152MKE0S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.2mm) SMD 140mA 1000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVE160ARA152MKE0S
  • Part No:
    EMVE160ARA152MKE0S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    12.5 x 13.5 mm
  • Voltage:
    16 VDC