EMVA250ADA330ME55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (5 X 5.2mm) SMD 47mA 2000h 85°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVA250ADA330ME55G
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVA250ADA330ME55G
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    25 VDC