EMHJ250ADA101MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (8 X 10mm) SMD 0.15 Ohm 350mA 2000h 125°C Automotive
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMHJ250ADA101MHA0G
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMHJ250ADA101MHA0G
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    25 VDC