ELZA160ELL182MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 16V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1740mA 4000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELZA160ELL182MJ25S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELZA160ELL182MJ25S
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    16 VDC