ELXZ500ETD331MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 25mm) Radial 1250mA 5000h 105A°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ500ETD331MJ25S
  • Part No:
    ELXZ500ETD331MJ25S
  • HTS:
    800
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC