ELXZ350ELL331MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1050mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ350ELL331MJ16S
  • Part No:
    ELXZ350ELL331MJ16S
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    35 VDC