ELXZ350ELL182ML25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ350ELL182ML25S
  • Part No:
    ELXZ350ELL182ML25S
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    35 VDC