ELXZ100ELL562MM20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 10V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: ELXZ100ELL562MM20S
  • Part No:
    ELXZ100ELL562MM20S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    5600 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 20 mm
  • Voltage:
    10 VDC