ELXZ100ELL222MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1660mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ100ELL222MK20S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXZ100ELL222MK20S
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC