ELXY630ELL820MH20D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 82uF 63V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 500mA 3000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXY630ELL820MH20D
  • Part No:
    ELXY630ELL820MH20D
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    82 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC