ELXY630ELL391MK30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 63V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 1280mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: ELXY630ELL391MK30S
  • Part No:
    ELXY630ELL391MK30S
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Voltage:
    63 VDC