ELXY630ELL180MFB5D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 18uF 63V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 161mA 2000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXY630ELL180MFB5D
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXY630ELL180MFB5D
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    18 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 11.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC