ELXY500ELL681MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 50V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 1890mA 7000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXY500ELL681MK35S
  • Part No:
    ELXY500ELL681MK35S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 35 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC