ELXV800ELL681MM30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 80V 20% (18 X 30mm) Radial 7.5mm 1850mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV800ELL681MM30S
  • Part No:
    ELXV800ELL681MM30S
  • HTS:
    250
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    80 VDC