ELXV6R3ETD122MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 6.3V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1060mA 3000h 105A°C Automotive Ammo
Description +
Search Keywords: ELXV6R3ETD122MJ20S
  • Part No:
    ELXV6R3ETD122MJ20S
  • HTS:
    800
  • Capacitance Value:
    1200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC