ELXV630ETD151MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 150uF 63V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 780mA 3000h 105A°C Automotive Ammo
Description +
Search Keywords: ELXV630ETD151MJ25S
  • Part No:
    ELXV630ETD151MJ25S
  • HTS:
    800
  • Capacitance Value:
    150 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Voltage:
    63 VDC