ELXV630ELL680MH15D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 68uF 63V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 360mA 3000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV630ELL680MH15D
  • Part No:
    ELXV630ELL680MH15D
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 15 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC