ELXV500ELL122ML35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 50V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 2610mA 8000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV500ELL122ML35S
  • Part No:
    ELXV500ELL122ML35S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    1200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Voltage:
    50 VDC