- ELXV100ELL182MK20S
Description
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1360mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
Search Keywords: ELXV100ELL182MK20S
Supplier:Chemi-Con
Part No:ELXV100ELL182MK20S
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
Supplier Standard Pack:
1000 -
Capacitance Value:1800 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:12.5 x 20 mm
Termination Style:Radial
Voltage:10 VDC