ELXS501VSN101MR25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 500V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 820mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXS501VSN101MR25S
  • Part No:
    ELXS501VSN101MR25S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    1002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    30 x 25 mm