ELXS181VSN561MQ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 560uF 180V 20% (25.4 X 25mm) Snap-In 10mm 1670mA 5000h 105A°C Automotive
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXS181VSN561MQ25S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXS181VSN561MQ25S
    Yes
    200
  • Capacitance Value:
    560 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    25.4 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    180 VDC