ELXS161VSN152MQ45S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 160V 20% (25.4 X 45mm) Snap-In 10mm 3050mA 5000h 105A°C Automotive
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXS161VSN152MQ45S
  • Part No:
    ELXS161VSN152MQ45S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    15002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    25.4 x 45 mm