ELXG630VSN222MA25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 63V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1710mA 5000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXG630VSN222MA25S
  • Part No:
    ELXG630VSN222MA25S
  • HTS:
    200
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    35 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    63 VDC