ELXG630VSN102MP25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1000mA 5000h 105A°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXG630VSN102MP25S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXG630VSN102MP25S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    22 x 25 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    63 VDC