ELBG250ELL172AK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1700uF 25V 0% to 30% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1700mA 5000h 105°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELBG250ELL172AK20S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELBG250ELL172AK20S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    1700 uF
  • Tolerance:
    0 to 30 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC