EGVD630ELL182MMP1H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 63V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 0.024 Ohm 3520mA 2000h 135°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGVD630ELL182MMP1H
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EGVD630ELL182MMP1H
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC