EGPD250ELL123MM40H
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 12000uF 25V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 0.018 Ohm 7070mA 3000h 135A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPD250ELL123MM40H
  • Part No:
    EGPD250ELL123MM40H
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    12000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    25 VDC