EGPA500ELL222ML40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 0.02 Ohm 3720mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EGPA500ELL222ML40S
  • Part No:
    EGPA500ELL222ML40S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    16 x 40 mm
  • Voltage:
    50 VDC