EGPA500ELL182MM30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 50V 20% (18 X 30mm) Radial 7.5mm 0.026 Ohm 3140mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EGPA500ELL182MM30S
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EGPA500ELL182MM30S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    50 VDC