EGPA350ELL182MK40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 0.021 Ohm 3600mA 5000h 125A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: EGPA350ELL182MK40S
  • Part No:
    EGPA350ELL182MK40S
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    12.5 x 40 mm
  • Voltage:
    35 VDC